Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zgłoś się do konkursu na potrawę regionalną!

Krzysztof Napierski / 15 marca 2019

Rusza kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.  Jego przedmiotem jest własna, oryginalna dla danego regionu potrawa, przygotowana według rodzimego przepisu i z własnych produktów. Mogą w nim wziąć udział drużyny składające się maksymalnie z trzech osób.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi etap obejmuje przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w poszczególnych województwach. Drużyna, która otrzyma najwięcej punktów, przejdzie do finału. Najlepsze zespoły z całego kraju spotkają się w finałowej rundzie we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionu”, które odbędą się w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest z myślą o Kołach Gospodyń Wiejskich i ma na celu promowanie charakterystycznych potraw, tożsamych z danym regionem i przygotowanych z polskich, rodzimych produktów. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa. Konkurs przeprowadzany jest pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać za pomocą formularza umieszczonego na stronie https://bitwaregionow.pl/. Trzeba je przesłać do 31 marca br.

We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie tylko jednej potrawy. Zamieszczenie zdjęcia dania nie jest obowiązkowe.

MP / UMM

Do pobrania