Przejdź do treści

Dane kontaktowe

+48 236543382, +48 236543652

info@mlawa.pl

Aktualności > >


Wyszukiwarka

Wyszukaj w serwisie

Drukuj Drukuj do PDF

Ta karta przyniosła im farta

Data wpisu: 2017-09-11 12:03:00 Autor: Magdalena Grzywacz
Ta karta przyniosła im farta
Ośmioletni Piotr Czesław Gesek wywalczył główną nagrodę w organizowanym przez Burmistrza Miasta Mława konkursie „Ta karta ma farta”. Teraz ulubione programy i filmy będzie mógł oglądać na 43-calowym telewizorze LG! Kolejne miejsca na podium zajęli Aneta Katarzyna Łojewska i Witold Jacek Borkowski. Całą akcję podsumowano podczas imprezy tanecznej w hali widowiskowo-sportowej I Liceum Ogólnokształcącego.

Aby zdobyć atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów Karty Mławiaka, Burmistrza Miasta Mława oraz anonimowego darczyńcę, wystarczyło brać udział w wakacyjnych imprezach miejskich i na każdej z nich odnotowywać swoją obecność poprzez zbliżenie karty do specjalnego czytnika. Im więcej takich wejść, tym większa szansa na cenny upominek. Te ostatnie zaś wręczano podczas uroczystego podsumowania akcji w niedzielę 10 września 2017 r. w hali mławskiego „Ogólniaka”.

Jak jednak podkreślał witający uczestników imprezy burmistrz Sławomir Kowalewski, wszystko tak naprawdę zaczęło się już w 2014 r., kiedy to uruchomił w naszym mieście Mławską Komunikację Miejską – bezpłatną dla wszystkich mieszkańców, którzy wyrobią sobie darmową Kartę Mławiaka (w tym celu wystarczy przyjść do kancelarii urzędu miasta i złożyć wniosek ze zdjęciem). Około ćwierć miliona rejestrujących się w autobusach MKM pasażerów rocznie pokazało, że jest ona bardzo potrzebna. - To jest niesamowite w skali kraju, Europy, a nawet świata. […] W Londynie mają czerwone budki telefoniczne i piętrowe autobusy, w Nowym Jorku mają żółte taksówki, a Mława ma wspaniałą komunikację miejską […]. Jesteśmy w światowej trójce i wiemy, dlaczego: jesteśmy najlepsi z najlepszych! – mówił w niedzielne popołudnie Sławomir Kowalewski. Wkrótce wprowadzono także dla posiadaczy karty szereg zniżek w instytucjach miejskich oraz punktach handlowych i usługowych prowadzonych przez partnerów Karty Mławiaka.

W tym roku natomiast po raz pierwszy posiadacze Karty Mławiaka mogli wygrać atrakcyjne nagrody za uczestnictwo w miejskich imprezach. Mieszkańcy, którzy bawili się na nich najczęściej, odbierali w minioną niedzielę cenne upominki ufundowane przez sponsorów. Najpierw jednak musieli się zmierzyć z serią pytań weryfikujących ich wiedzę o Mławie, a dziesięcioro najaktywniejszych - rozwiązywało nawet pisemny test. Poziom trudności pytań był zróżnicowany, ale – nawet po dłuższym zastanowieniu – każdy był w stanie sobie z nimi poradzić. Dodatkowe upominki wręczono m.in. najaktywniejszym i najlepszym tancerzom, najliczniejszej obecnej na sali rodzinie (otrzymała ją rodzina Siemianowskich), najmłodszym uczestnikom tanecznego podsumowania akcji „Ta karta ma farta” oraz zwycięzcom konkursu wiedzy o Mławie dla publiczności.

Niedzielną imprezę poprowadził Leszek Masacz z Miejskiego Domu Kultury w Mławie, zaś do tańca grał zespół Duo, którego mławianie mogli słuchać przez całe wakacje na potańcówkach w miejskim parku.

Laureaci konkursu „Ta karta ma farta”

(w nawiasie sponsor nagrody)

1. Piotr Czesław Gesek – telewizor LG (Eko-Dom Sp. z o.o. Domy w zabudowie szeregowej, ul. Podmiejska)

2. Aneta Katarzyna Łojewska – lodówko-zamrażarka (Instalator Bukowski, Zbigniew Bukowski, Dębsk)

3. Witold Jacek Borkowski – kuchenka mikrofalowa (Mieszkaniec Mławy)

4. Angelika Gesek – frytownica  (TZ System, Tomasz Kucki, ul. Żeromskiego)

5. Jerzy Stryjek – żelazko (Zakłady Mięsne Peklimar Sp. z o.o. Sp. k., Sklep firmowy w Carrefour)

6. Halina Ewa Karpińska Zglinicka – bon podarunkowy w Media Expert („Ubezpieczenia Piaseccy”, Anna Piasecka, ul. Sienkiewicza)

7. Jadwiga Fągowska Kwiecińska – voucher na zakupy i usługi (Zakład Optyczny, Krzysztof Dudkiewicz, ul. Chrobrego)

8. Elżbieta Stryjek – voucher na zakupy w sklepie firmowym Recman (Salon Recman, ul. 3 Maja)

9. Wiesław Kwieciński – mikser (Piekarnia Cukiernia Szczepkowscy)

10. Wiesława Dobrzańska – czajnik elektryczny (Centrum Handlowe P. H. ERJOT Jerzy Żerański)

Nagrody dodatkowe    

[voucher na zakupy w sklepie firmowym (Salon Recman, ul. 3 Maja), wyciskarka do cytrusów oraz blender (Centrum Handlowe P. H. ERJOT Jerzy Żerański), bony podarunkowe na zakupy w Markecie Budowlanym Mrówka, 7 zestawów podarunkowych (Farbex, Market budowlany)]

Jadwiga Tomczyk, Wiesława Barbara Bartkowska, Marianna Krawczak, Janina Markowska, Wojciech Tomczyk, Zofia Zalewska, Zofia Gołębiewska, Zdzisław Jeżewski, Barbara Sobiewska, Teresa Łukaszewska, Konrad Łukaszewski, Barbara Rabiega

Krzysztof Napierski / UMM

Ta karta ma farta - taneczne podsumowanie akcji

fot.: Krzysztof Napierski

Powrót

Przeczytaj treść ponownie

Stary Rynek 19
06-500 Mława
tel. (+48) 23 654 33 82
faks (+48) 23 654 36 52
e-mail: info@mlawa.pl