OGŁOSZENIE dotyczące wyborów uzupełniających na ławników

Data wpisu: 2017-10-31 15:43:00
W związku z uchwałą Kolegium Sądu Okręgowego z dnia 17 października 2017r. w oparciu o art.168 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, Prezes Sądu Okręgowego w Płocku zwrócił się do Rady Miasta Mława z prośbą o dokonanie naboru 2 kandydatów na ławników do orzekania w Sądzie Okręgowym w Płocku.

XXVII Bieg Niepodległości

Data wpisu: 2017-10-31 13:36:00
XXVII Bieg Niepodległości
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na XXVII Bieg Niepodległości. Bieg odbędzie się 11 listopada ulicami wokół parku miejskiego. Oficjalne rozpoczęcie biegów o godz. 13:00 z ulicy Reymonta. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 12:00.

Narodowe Święto Niepodległości

Data wpisu: 2017-10-31 11:32:00
Narodowe Święto Niepodległości
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowe wieści dla organizacji pozarządowych, 30 października 2017 r. Zachęcamy do lektury!

Data wpisu: 2017-10-30 09:21:00
Burmistrz Miasta Mława zaprasza do składania wniosków o stypendia dla uzdolnionych uczniów, zawodników, studentów do końca października. Burmistrz Miasta Mława oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mława zapraszają do skłania wniosków w Programie Grantowym na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „RAZEM DLA ŚRODOWISKA”. Fundacja SUEZ „Jesteśmy z Tobą" dla organizacji podejmujące działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Zapytaj prawnika… jak chronić wniosek prawem autorskim. Banki Żywności apelują - nie marnuj jedzenia! Światowy Dzień Żywności. Projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Co ważne dla organizacji pozarządowych? Komu duże ułatwienia dla spółdzielni socjalnych, ale dopiero w 2018 roku. 5 wyzwań NGO musi zwrócić dotację. Co się dzieje, krok po kroku? Sprawdź - Pełnomocnik wyjaśnia. Kontrola. Kto i co sprawdza w NGO? Urząd Skarbowy wzywa NGO ws. „uproszczonej księgowości”. Zapytaj prawnika… o logo organizacji pozarządowej.

Nowy repertuar kina Kosmos...a w nim?

Data wpisu: 2017-10-30 09:12:00
Nowy repertuar kina Kosmos...a w nim?
W listopadowym terminarzu pojawią się przezabawne animacje dla najmłodszych oraz komedia, na którą fani szalonego Mikołaj Mela czekali od dawna. Magię kina będą mogli poczuć nie tylko zakochani w „Listach do M.", ale również poszukujący niebanalnych realizacji filmowych i talentu Bodo Koxa. Nowy film reżysera „Dziewczyny z szafy" będzie można zobaczyć już niebawem. Przed Wami nowe propozycje kina KOSMOS.

W „Szóstce” pierwszaki po pasowaniu

Data wpisu: 2017-10-27 14:48:00
W Szóstce pierwszaki po pasowaniu
27 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. To pierwsza takj duża uroczystość 65 najmłodszych uczniów tej szkoły.

Ponad 6 kilometrów nowych nawierzchni

Data wpisu: 2017-10-27 07:20:00
Ponad 6 kilometrów nowych nawierzchni
Ogółem ponad 6 kilometrów nowych nawierzchni: ulic, chodników i parkingów realizuje w tym roku Miasto Mława. Układamy zupełnie nowe trakty, ale także naprawiamy te zniszczone. Na remonty drogowe miasto przeznaczyło w budżecie 2017 roku ponad 3 650 000 zł. Dodatkowe 2 800 000 zł są zarezerwowane na parkingi w dzielnicy przemysłowej.

Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku w Programie Grantowym na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „RAZEM DLA ŚRODOWISKA"

Data wpisu: 2017-10-26 14:54:00
Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku w Programie Grantowym na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością RAZEM DLA ŚRODOWISKA
Masz ciekawy pomysł jak zaktywizować osoby z niepełnosprawnością? Zorganizuj im warsztaty, szkolenie, może zajęcia sportowe, wycieczkę krajoznawczą, czy wyjazd do teatru. Masz pomysł jak pomóc osobom z niepełnosprawnością i podnieść ich kwalifikacje, żeby łatwiej mogły znaleźć pracę? Ten konkurs grantowy jest właśnie dla Ciebie.

ZMIANA TERMINU KONCERTU "SŁUCHAJ ZAWSZE GŁOSU SERCA"

Data wpisu: 2017-10-26 13:52:00
ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁUCHAJ ZAWSZE GŁOSU SERCA
Koncert poświęcony pamięci Tadeusza Nalepy i Ryszarda Riedla odbędzie się 6 listopada, o godz. 18.00 w sali kina KOSMOS. Zespół BLUES FOREVER ALIVE wykona takie utwory utwory, jak: „Koło mego okna", „Zasady gry", „Modlitwa", „Kiedy byłem małym chłopcem", „Pomaluj moje sny", „Oni zaraz przyjdą tu", „Daję Ci próg", „Czerwony jak cegła", „W życiu piękne są tylko chwile", „Whisky" czy „Wehikuł czasu".

Sprawdź, jak poruszać się po Mławie we Wszystkich Świętych

Data wpisu: 2017-10-26 11:45:00
Sprawdź, jak poruszać się po Mławie we Wszystkich Świętych
Przypominamy, że w środę 1 listopada 2017 r. – w uroczystość Wszystkich Świętych – autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie. Ponadto na kilku ulicach w rejonie mławskich nekropolii zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowców i pieszych prosimy o szczególną ostrożność.