Pod choinkę… radiowozy!

Data wpisu: 2017-12-21 08:33:00
Pod choinkę radiowozy!
Mławska policja cieszy się już trzema nowymi samochodami służbowymi – dwoma oznakowanymi i jednym nieoznakowanym. Wśród sponsorów pojazdów znalazły się lokalne samorządy, w tym Miasto Mława, które przeznaczyło na ten cel 40 000 zł.

W 2021 roku pojedziemy nową „Siódemką”

Data wpisu: 2017-12-20 16:12:00
W 2021 roku pojedziemy nową Siódemką
W siedzibie mławskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano dziś umowy na realizację dwóch „mławskich” odcinków drogi krajowej S7. W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP – Anna Cicholska, Andrzej Adamczyk - Minister Infrastruktury i Budownictwa, Jacek Gryga -Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, dyrektorzy olsztyńskiego i warszawskiego oddziałów GDDKiA – panowie Mirosław Nicewicz i Marian Gołoś oraz Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mława.

Zadbajmy o czyste powietrze

Data wpisu: 2017-12-20 15:11:00
Zadbajmy o czyste powietrze
W bieżącym sezonie grzewczym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie co kilka lub kilkanaście dni wydaje dla Mazowsza ostrzeżenie o możliwych przekroczeniach poziomów szkodliwych substancji w powietrzu. Dotyczą one również Mławy, gdzie coraz częściej podczas spacerów po mieście ciężko nam oddychać. A o zdrowe powietrze możemy przecież zadbać sami!

Jeszcze tylko półtora tygodnia na czipowanie!

Data wpisu: 2017-12-20 15:08:00
Jeszcze tylko półtora tygodnia na czipowanie!
Dobiega końca umowa, którą Miasto Mława zawarło z Mariuszem Tomaszem Murawskim – właścicielem gabinetów i lecznic weterynaryjnych M-WET – na wykonywanie bezpłatnych zabiegów czipowania psów. Mławianie mogą zabierać na nie swoje pupile do końca 2017 r.

Zagrożenie ASF! Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Data wpisu: 2017-12-20 15:04:00
Zagrożenie ASF! Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?
Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.

Miejska Wigilia z żywą szopką i Mikołajem

Data wpisu: 2017-12-20 11:08:00
   Miejska Wigilia z żywą szopką i Mikołajem
Na Wigilii Miejskiej był opłatek, kolędy i – najważniejsze – wspomnienie narodzin Jezusa Chrystusa. Były także tradycyjne wigilijne potrawy, Mikołaj, ale przede wszystkim ludzie, którzy chcieli życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze.

Była Krasickiego, będzie… Krasickiego!

Data wpisu: 2017-12-20 08:57:00
Była Krasickiego, będzie Krasickiego!
Miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy Danuty Siedzikówny „Inki” na Abpa Ignacego Krasickiego. Przychylili się w ten sposób do wniosku mieszkających w tym rejonie mławian.

Prapremiera filmu „Dziewczyna bez twarzy" w Mławie

Data wpisu: 2017-12-19 11:16:00
Prapremiera filmu Dziewczyna bez twarzy w Mławie
W poniedziałek, 18 grudnia odbył się w mławskim kinie prapremierowy pokaz filmu „Dziewczyna bez twarzy". Film jest wstępem do telewizyjnego cyklu o nietuzinkowych i zapomnianych kobietach minionych epok przygotowanych dla TVP Historia. W swych założeniach popularyzuje postać Tekli Bądarzewskiej, kompozytorki z XIX w., związanej losami z Mławą i Warszawą. Film został przygotowany przy dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego z którym Miasto Mława zawarło porozumienie o realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Oświadczenie Burmistrza Miasta Mława

Data wpisu: 2017-12-19 10:56:00
Oświadczenie Burmistrza Miasta Mława
W związku z pojawieniem się w mediach informacji na temat projektu przyszłorocznego budżetu informuję, że prace nad tym dokumentem rozpoczęły się 11 lipca tego roku, a jego kształt jest konsekwencją wcześniejszych ustaleń i podpisanych umów na działania wieloletnie.

Stypendia dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów wręczone

Data wpisu: 2017-12-19 10:25:00
Stypendia dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów wręczone
Wczoraj, 18 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających otrzymanie stypendium Burmistrza Miasta Mława uzdolnionym uczniom, zawodnikom oraz studentom.