Umowa na usługi weterynaryjne podpisana

Data wpisu: 2017-12-27 13:27:00
Umowa na usługi weterynaryjne podpisana
Miasto Mława na 2018 rok ma podpisaną umowę na kompleksowe usługi weterynaryjne – w tym badania oraz obserwację w kierunku chorób zakaźnych, a także przeprowadzania zabiegów kastracji, sterylizacji i usypiania ślepych miotów bezdomnych zwierząt występujących na terenie miasta – z Centrum Weterynaryjnym CENTAUR Małgorzata Chmielińska z siedzibą w Mławie przy ul. M. Kopernika 14 C.

Inspirujące spotkania z Sarą Lipską

Data wpisu: 2017-12-27 11:01:00
Inspirujące spotkania z Sarą Lipską
Rok 2017, którego patronem była Sara Lipska, zbliża się do końca. Staraliśmy się go uczcić na wiele sposobów, między innymi bliżej przedstawiając postać artystki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie wzięli udział w cyklu zajęć artystycznych związanych z Sarą Lipską – pochodzącą z Mławy rzeźbiarką, malarką oraz projektantką mody i sztuki użytkowej.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sportowej

Data wpisu: 2017-12-22 15:35:00
Zmiana organizacji ruchu na ul. Sportowej
Na wniosek mieszkańców i radnych, na odcinku ulicy Sportowej między Ordona a Mariacką (przy Szkole Podstawowej nr 7) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zmiana wejdzie w życie zaraz po świętach.

Ulica Górna zmieniła swoje oblicze

Data wpisu: 2017-12-22 13:00:00
Ulica Górna zmieniła swoje oblicze
Zakończono prace przy budowie ul. Górnej w Mławie. Dawna gruntówka zmieniła się w bezpieczny i wygodny asfaltowy trakt z chodnikami i ścieżką rowerową. Droga umożliwia teraz sprawną i szybką komunikację między ul. Napoleońską a ul. Aleja Marszałkowska.

Parking i chodniki już gotowe!

Data wpisu: 2017-12-22 11:39:00
Parking i chodniki już gotowe!
Z końcem roku sfinalizowaliśmy kolejne inwestycje i remonty mające zwiększyć bezpieczeństwo i komfort kierowców oraz pieszych. Na ul. Płockiej zostały przebudowane chodnik i parking, a na Napoleońskiej, Żeromskiego, Wójtostwo i Batorego – wyremontowane chodniki.

Życzenia burmistrza Sławomira Kowalewskiego

Data wpisu: 2017-12-22 09:43:00
Życzenia burmistrza Sławomira Kowalewskiego
Burmistrz Sławomir Kowalewski składa mieszkańcom Mławy życzenia świąteczne.

Betlejemskie Światło Pokoju już w Mławie

Data wpisu: 2017-12-21 13:13:00
Betlejemskie Światło Pokoju już w Mławie
Harcerki z mławskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego przekazały na ręce Sekretarza Miasta Mława Mariusza Szczechowicza Betlejemskie Światło Pokoju. Tym samym miasto kolejny rok z rzędu włączyło się do międzynarodowej akcji, organizowanej w Polsce przez ZHP już od 1991 r.

Burmistrz: Cieszę się, że rozwiązujemy problemy i realizujemy inwestycje

Data wpisu: 2017-12-21 12:06:00
Burmistrz: Cieszę się, że rozwiązujemy problemy i realizujemy inwestycje
Sortownia węgla nie stwarza już uciążliwości dla mieszkańców, a na ulicach Kolejowej i Batorego poprawiło się bezpieczeństwo. Trwają prace nad skwerem przy Dworcowej, miasto zaś czeka na odpowiedź z ministerstwa w sprawie budowy tunelu. Te i inne tematy poruszano podczas zebrania mieszkańców osiedla Wólka w środę 20 grudnia 2017 r.

Potrzeb jest dużo, trzeba ustalać priorytety

Data wpisu: 2017-12-21 11:25:00
Potrzeb jest dużo, trzeba ustalać priorytety
O zrealizowanych i planowanych inwestycjach oraz bieżących potrzebach mieszkańców mówiono podczas zebrania na osiedlu Kopernika. Z mławianami spotkali się burmistrz i jego zastępca, naczelnicy wydziałów urzędu miasta, sekretarz miasta, komendant straży miejskiej oraz obaj wiceprzewodniczący rady.

O Srebrnej, Złotej i Alei Świętego Wojciecha

Data wpisu: 2017-12-21 10:46:00
O Srebrnej, Złotej i Alei Świętego Wojciecha
Remont ulicy Srebrnej zdominował poniedziałkowe zebranie osiedla Andersa. Mieszkańcy uzyskali także informacje na temat innych inwestycji realizowanych na ich osiedlu, m.in. o remoncie ulicy Złotej, budowie alei świętego Wojciecha i projekcie budowy kanalizacji sanitarnej na Zatorzu.