Debata o bezpieczeństwie

Data wpisu: 2017-11-14 08:26:00
Debata o bezpieczeństwie
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" – to spotkanie z udziałem mieszkańców i władz samorządowych, które zorganizował Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Udział w mławskiej debacie poświęconej bezpieczeństwu lokalnemu wziął Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski. Byli również uczniowie klas policyjnych i wojskowych z miejscowych szkół i uczelni.

Niech żyje Polska!

Data wpisu: 2017-11-13 16:25:00
Niech żyje Polska!
Dwa dni trwały miejskie obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 10 listopada w sali kina odbył się koncert przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Mławie, a dzień później wielu mławian przyszło do parku, gdzie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości niepodległościowe. W tym roku wzbogaciło je ślubowanie adeptów służb mundurowych.

Nowe wieści dla organizacji pozarządowych, 13 listopada 2017 r. Zachęcamy do lektury!

Data wpisu: 2017-11-13 13:43:00
Fundacja SUEZ „Jesteśmy z Tobą", granty dla organizacji podejmujących działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Kontrola. Kto i co sprawdza w NGO. Cz. 2. Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy – do czego zmierzamy? Każda organizacja powinna tworzyć archiwum (wywiad). Co, gdy organizacja nie ma pieniędzy na zwrot dotacji? Sprawdź - Pełnomocnik wyjaśnia. Pracownik na etacie: umowa o pracę z NGO (infografika). Czym jest pożytek i czy należy go zmieniać? (relacja). Pół miliona złotych darowizn zebranych przy okazji zakupów na FaniMani.pl. Konkurs PFRON: Pilotażowy program „Praca – Integracja". Konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki: Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży. Zachęcamy do lektury!

Miro Kępiński na XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles

Data wpisu: 2017-11-13 11:13:00
Miro Kępiński na XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles
"Człowiek Kina: Wajda na XXI-wiek", to tytuł dwudniowej konferencji poświęconej twórczości i osobie Andrzeja Wajdy, która odbyła się w dniach 19 - 20 października na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Na to wydarzenie, które było częścią XVIII Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles, obok aktora Andrzeja Seweryna, został zaproszony mławianin Miro Kępiński.Poniżej relacja Mira z wyjazdu.

Ogłoszenie o Zebraniu Mieszkańców Osiedla Nr 7 PRZEMYSŁOWE

Data wpisu: 2017-11-13 11:02:00
W dniu 20 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie przy ul. Granicznej 39 odbędzie się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 7 PRZEMYSŁOWE

Szukamy dla niego domu

Data wpisu: 2017-11-13 10:53:00
Szukamy dla niego domu
Biało-czarny pies rasy mieszanej, w wieku ok. 3-4 lat, został w minionym tygodniu wyłapany przy ul. LG Electronics w Mławie. Na swojego właściciela lub nowego pana czeka w lecznicy weterynaryjnej M-WET przy ul. Rynkowej.

W XXII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego dwie laureatki z Mławy. GRATULUJEMY!

Data wpisu: 2017-11-13 08:48:00
Rozstrzygnięty został XXII Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego organizowany przez Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Rozstrzygnięcie konkursu o cmentarzach wojennych dla szkół na Mazowszu. Mławski "Ekonomik" wśród laureatów

Data wpisu: 2017-11-13 08:32:00
Rozstrzygnięcie konkursu o cmentarzach wojennych dla szkół na Mazowszu. Mławski  Ekonomik wśród laureatów
Wojewoda Mazowiecki wręczył nagrody w konkursie „Cena Niepodległości. Cmentarze i groby wojenne na Mazowszu" dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego. Wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymały Kinga Pawłowska oraz Marta Bucholska z Zespołu Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939r. z Mławy. GRATULUJEMY!

Inwestycje wieloletnie na półmetku

Data wpisu: 2017-11-10 14:10:00
Inwestycje wieloletnie na półmetku
Prawie 50 000 000 zł. kosztują inwestycje wieloletnie realizowane obecnie w Mławie. Jesteśmy na półmetku kilkunastu realizacji, które rozpoczęły się w 2016 lub 2017 roku. Budujemy 20 kilometrów kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława i w ul. Płockiej; powstają: pałac ślubów, bloki socjalne, Aleja Świętego Wojciecha, parking w dzielnicy przemysłowej, zbiornik retencyjny przy ul. Obrońców Mławy. Poza tym przebudowujemy ulice Srebrną i Złotą, a także rewitalizujemy centrum Mławy.

ZTZZ zaprasza na wernisaż wystawy „Śladami Sary Lipskiej"

Data wpisu: 2017-11-10 09:25:00
ZTZZ zaprasza na wernisaż wystawy Śladami Sary Lipskiej
Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Śladami Sary Lipskiej", który odbędzie się 21 listopada br. (wtorek) o godz. 18.00 w Pizzerii Joker, przy ul. Reymonta.