Przejdź do treści

Dane kontaktowe

+48 236543382, +48 236543652

info@mlawa.pl

Aktualności > >


Wyszukiwarka

Wyszukaj w serwisie

Drukuj Drukuj do PDF

Holly i Adis zwycięzcami wystawy czworonogów

Data wpisu: 2017-09-11 14:10:00 Autor: Magdalena Grzywacz
Holly i Adis zwycięzcami wystawy czworonogów
16 dorosłych psów i 8 szczeniąt wystawili właściciele zwierząt na tegorocznej wystawie psich piękności w Mławie. „Piknik z czworonogiem” ściągnął 9 września do parku także dużą publiczność - miłośników zwierząt.

Jury, w skład którego wchodzili: Janina Budzichowska – Zastępca Burmistrza Miasta Mława, Hanna Matecka-Wieczorek - Instruktor MDK oraz Przemysław Pałuba – hodowca owczarków niemieckich (przewodniczący jury), miało twardy orzech do zgryzienia. Do pokazów konkursowych stanęły bowiem obok siebie psy rasowe, championi i sympatyczne - wielorasowe kundelki. Po długiej naradzie szacowne gremium wskazało zwycięzców, którzy otrzymali medale i… kości (niektóre nagrody były spożywane na miejscu). Zwyciężczynią w kategorii psów dorosłych została suczka Holly, która wspólnie z właścicielką - Katarzyną Goryszewską zaprezentowała ciekawe umiejętności. W kategorii szczeniąt laur zwycięstwa (czyli medal i kość) powędrowały do Adisa, psa Renaty Ludwiczak.

Za najpiękniejszego psa wystawy jury uznało Mono Martyny Pszczółkowskiej, a tytuł najpiękniejszej suczki otrzymała słodka Sunia Juli Bartkowskiej. Puchar dla najbardziej utalentowanego psa odebrała Agata Rogozińska, właścicielka Cymy. Koleżanki i koledzy dziennikarze na najbardziej medialną parę pokazów wybrali rezolutną Natalkę Pszczółkowską z jej pieskiem – Olafem, a nagrodę publiczności odebrał Popkorn Zuzanny Kołakowskiej.

Wyróżnione psy i ich właściciele zostali zaproszeni na czerwony dywan, gdzie członkowie jury wręczali medale i puchary. W każdej kategorii wiekowej nagrodzono trzy pieski. Fanfary i dyplomy były dla wszystkich.

Podczas pikniku Katarzyna Kaszuba i Magdalena Grzywacz prowadziły panele dyskusyjne z ekspertami, których praca jest związana ze zwierzętami. Przemysław Pałuba zaprezentował pokaz umiejętności owczarka z własnej hodowli i zdradził publiczności kilka ciekawostek na temat tej rasy. Tomasz Murawski – właściciel współpracującej z miastem lecznicy weterynaryjnej M-WET, opowiadał o urokach i trudach zawodu weterynarza. Natomiast Anna Pawłowska – z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, Urszula Aptowicz – naczelnik Wydziału Środowiska UMM oraz Włodzimierz Kołakowski – przedstawiciel Straży Miejskiej, opowiadali o działaniach swoich służb i miasta na rzecz walki z bezdomnością zwierząt. Urszula Aptowicz przypomniała, że w budżecie miasta przeznaczyliśmy blisko ćwierć miliona złotych na ten cel, a środki z opłaty za psa (30 zł rocznie), stanowią ważne 10 procent potrzebnej kwoty. Anna Pawłowska zwróciła się do zebranych z apelem, aby informowali policję o każdym przypadku znęcania się nad zwierzętami. – To przestępstwo, za które grozi kara więzienia. W 2016 roku mieliśmy 5 zgłoszeń w takich sprawach – opowiadała. Akcentowała, że znęcanie się to także brak wody i wiązanie psa na łańcuchu powyżej 12 godzin.

W czasie pikniku można było bezpłatnie zaczipować zwierzę (z możliwości tej skorzystało czterech właścicieli) i zobaczyć zdjęcia 69 piesków, które przebywają w schronisku Nadzieja, gdzie czekają na ludzi, którzy zechcą zabrać je do swoich domów.

Poniżej publikujemy pełną listę laureatów konkursów w różnych kategoriach.

NAGRODY W KATEGORIACH WIEKOWYCH


Kategoria  SZCZENIĘTA


I    ADIS  Renata Ludwiczak
II   PICO  Natalia Brzezińska
III  ŚNIEŻYNKA Karolina Błazińska

Kategoria PSY DOROSŁE

I   HOLLY  Katarzyna Goryszewska
II  KORA   Aniela Kowalska
III POPEK Tomasz Szypulski

Kategoria SENIORZY

brak zgłoszeń - nie przyznano nagród w tej kategorii

KATEGORIE OPEN

Kategoria najpiękniejszy pies
MONO Martyna Pszczółkowska

Kategoria najpiękniejsza suczka
SUNIA Julia Bartkowska

Kategoria najbardziej utalentowany pies
CYMA Agata Rogozińska

Kategoria najbardziej medialna para
OLAF Natalia Pszczółkowska

Kategoria nagroda publiczności
POPKORN Zuzanna Kołakowska

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Piknik z czworonogiem 2017

fot. MDK Mława

Powrót

Przeczytaj treść ponownie

Stary Rynek 19
06-500 Mława
tel. (+48) 23 654 33 82
faks (+48) 23 654 36 52
e-mail: info@mlawa.pl